פייטן לשבת חתן

איזה כיף! יש שמחה במשפחה, בר מצווה!? חתונה, מזל טוב! אבל החגיגות לא נגמרות באותו הערב, אל תוותרו על שבת חתן!!

 

מהי שבת חתן
שבת חתן זהו מנהג המקובל לאחר טקס הנישואין, חתנים רבים הן אצל החילונים והן אצל הדתיים מקיימים את המנהג כהמשך לחגיגות החתונה.
אין כל ספק כי ישנם חתנים שמוותרים על האירוע אך ישנם חתנים רבים שלא מוותרים, יש בזה מן המצווה ויש בזה מן השמחה והשילוב בין השניים יכול לעשות רק טוב, לא בפאן הדתי/מסורתי, אלא כי זו עוד שמחה, מדובר באירוע אינטימי הרבה יותר מהחתונה, בו אתם מבלים עם הקרובים אליה וזו גם הזדמנות לנוח מהחתונה, זה מין שלב ביניים כזה להתאושש ולא לחזור מהר לשגרה.

ביחס לחתונה, ארגון שבת חתן הוא הליך הרבה יותר פשוט, אפשר לסגור מלון ובו לקיים ארוחה, אפשר לערוך ארוחה בלובי בית הכנסת או בבית העם של הישוב, לא חסרים מקומות לשבת חתן אך לגבי ייחודיות השבת חתן, אתם כאן, כי בעמוד זה תוכלו לקרוא כמה דברים שיעזרו לכם להפוך את אירוע השבת חתן לאירוע שמח, אירוע שבו האורחים ייהנו, המשפחות יתגבשו וכמובן תקבלו את הברכות ואת הטהרה שלאחר טקס הנישואין.

 

איך להפוך את השבת חתן למיוחדת במינה?
בשבת חתן, החתן עולה לתורה, קורא את פרשת השבוע וכמובן זהו טקס מרשים מאוד, הן בעדות המזרח או אשכנז, ומעבר לכך לא משנה דתיים או חילוניים בשבת חתן מתחברים לדת ונהנים מכל שנייה.
את אירוע השבת חתן ניתן לערוך בשבת שלפני החתונה (עדות אשכנז) או בשבת שלאחר החתונה (עדות המזרח), אך מעבר לטקס העלייה לתורה, האוכל והנאומים אפשר להעשיר את האווירה בפיוטים לשבת.
וזאת כמובן אם תעשו בחירה נכונה, תוסיפו "פלפל" לאירוע שלכם עם זמר, לא סתם זמר אלא פייטן.

 

פייטן לשבת חתן

פייטן לשבת חתן יכול להפוך את השבת חתן שלכם משבת קלאסית של תפילות וארוחה, לאירוע שמח וקופצני, עוד חלק מסדרת אירועים בלתי נשכחת סביב החתונה שלכם.

פייטן או זמר לשבת חתן ילווה את החתן עוד בשלב העלייה לתורה, במזמורים, לאורך כל היום ינעים את הדרך לבית הכנסת, את הסעודה, במגוון שירים לשבת חתן, שירים שמחים, זמרות ופייטנות מתוך תפילות.

מיכאל פרץ פייטן הוא בראש ובראשונה זמר, תוכלו להאזין למיטב שיריו אך מעבר לכך הוא יכול להפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח, סגנונות שירה שונים, קול צלול ושירה מרגשת, יגרום לחתן ולכלה, להורי הזוג ולאורחים להזיל דמעה, להתרגש ולהתמלא אושר ושמחה.